Pierścienie Saturna. Kiedy powstały i jak wyglądają?

Data dodania:
25.04.2024
W najnowszym wpisie skupiamy się na historii powstania, budowie i obserwacjach pierścieni Saturna. Sprawdzimy też, jak kształtuje się przyszłość tego niezwykle ciekawego obiektu astronomicznego. Zapraszamy!

Kiedy będzie Zaćmienie Księżyca 2024?

Data dodania:
21.03.2024
Zaćmienie Księżyca to w 2024 roku bardzo rzadkie zjawisko, dlatego jeśli nie chcesz go przegapić, to koniecznie musisz zajrzeć do naszego najnowszego wpisu! Dowiesz się z niego, kiedy najbliższe zaćmienie Księżyca nastąpi, poznasz jego przyczynę i rodzaje, i przede wszystkim przygotujesz się na jego obserwację. Zapraszamy!

Jak wygląda pierwszy dzień wiosny?

Data dodania:
07.03.2024
Większość z nas z utęsknieniem wyczekuje końca zimy, dlatego dzisiaj sprawdzimy, kiedy wypada pierwszy dzień wiosny. Jeśli chcecie dowiedzieć się też, jakie związane są z nim tradycje, to zapraszamy do naszego najnowszego wpisu!

Domowe eksperymenty dla dzieci z wykorzystaniem mikroskopu

Data dodania:
06.02.2024
Domowe eksperymenty dla dzieci to najlepszy sposób, by wprowadzić je w świat nauki i zachęcić do samodzielnych odkryć. W naszym najnowszym wpisie znajdziesz kilka pomysłów na proste i ciekawe doświadczenia, które są dostosowane do dziecięcych możliwości. Zapraszamy!

Zorza polarna w Polsce. Kiedy jest widoczna i gdzie ją obserwować?

Data dodania:
17.01.2024
Zorza polarna w Polsce to bardzo rzadkie i przez to niezwykle wyjątkowe zjawisko, którego z pewnością nie można przegapić. W naszym najnowszym wpisie sprawdzamy, kiedy są na nią największe szanse i z jakich terenów zazwyczaj można zorzę w Polsce zaobserwować. Zapraszamy!

Przelot komety blisko Ziemi. Czy lornetka wystarczy do obserwacji?

Data dodania:
11.01.2024
Każdy pasjonat astronomicznych obserwacji czeka na przelot komety. To jedno z bardziej niesamowitych zjawisk, dlatego w naszym najnowszym wpisie sprawdzamy, jakie komety zbliżą się do Ziemi w najbliższym czasie. Zapraszamy!

Kwadrantydy 2024 - kiedy jest najbliższy deszcz meteorów?

Data dodania:
22.12.2023
Początek roku to bardzo ciekawy czas dla pasjonatów astronomii. Możemy wtedy oglądać kilka zjawisk astronomicznych, spośród których najbardziej spektakularne są Kwadrantydy. W naszym najnowszym wpisie przedstawiamy historię ich powstania i podpowiadamy, kiedy i o której najlepiej rozpocząć ich obserwację. Zapraszamy!

Kiedy zaczyna się astronomiczna zima w 2023?

Data dodania:
19.12.2023
Z naszego najnowszego wpisu dowiesz się, jakie są rodzaje zimy i kiedy zacznie się w tym roku zima astronomiczna. Sprawdzimy, co to jest przesilenie zimowe, a także jakie obserwacje warto zimą prowadzić. Zapraszamy!

Jaki prezent dla fana kosmosu?

Data dodania:
12.12.2023
W naszym najnowszym wpisie znajdziesz propozycje prezentów dla wszystkich – małych i dużych – fanów kosmosu, dzięki którym sprawisz im wiele radości. Zapraszamy!

Geminidy 2023 - grudniowy rój meteorów. Jak się przygotować?

Data dodania:
11.12.2023
W grudniu na niebie królują Geminidy. To jeden z najbardziej aktywnych i najszybszych rojów meteorów, dlatego nie możesz go przegapić! W najnowszym wpisie sprawdzamy, kiedy najlepiej je obserwować. Zapraszamy!

Prezenty pod choinkę dla dzieci - oryginalne pomysły

Data dodania:
08.12.2023
W naszym najnowszym wpisie znajdziesz oryginalne pomysły na kreatywne i rozwijające prezenty pod choinkę dla dzieci. Spraw im w tym roku wiele radości i zainwestuj w ich przyszłość. Umożliwią Ci to nasze propozycje. Zapraszamy!

Prezent na Mikołajki dla ciekawych świata

Data dodania:
22.11.2023
W naszym najnowszym wpisie sprawdzamy, jaki prezent na Mikołajki będzie odpowiedni dla ciekawych świata dzieci i dorosłych. Jeśli nie masz pomysłu na upominek, to koniecznie musisz zapoznać się z naszymi propozycjami. Zapraszamy!

Co warto kupić w Black Friday dla dziecka?

Data dodania:
14.11.2023
Zbliżają się największe wyprzedaże w roku, dlatego w najnowszym wpisie sprawdzamy, co warto kupić z okazji Black Friday dla naszych milusińskich! Zobacz nasze propozycje niezwykle ciekawych i wartościowych upominków, które nie tylko zapewnią dziecku świetną zabawę, ale będą też wspierać jego rozwój. Zapraszamy!

Leonidy 2023. Jak przygotować się do obserwacji?

Data dodania:
09.11.2023
W listopadzie możemy obserwować Leonidy, czyli niezwykły rój meteorów. W naszym najnowszym wpisie sprawdzamy, na czym polega ich wyjątkowość. Dowiesz się też, kiedy najlepiej przystąpić do ich obserwacji. Zapraszamy!

Satelity Starlink - co to za obiekty? Wszystko, co musisz wiedzieć o systemie satelitarnym Elona Muska

Data dodania:
03.11.2023
Satelity Starlink mogą zrewolucjonizować nasz świat. Przyczynić się do jego szybszego i bardziej równego rozwoju. Jeśli nadal nie wiesz, na czym polega ten ambitny projekt, to koniecznie musisz przeczytać nasz artykuł, bo być może już wkrótce będziesz z sieci Starlink korzystać! Zapraszamy!

Orionidy 2023. Kiedy spojrzeć w niebo i co warto o nich wiedzieć?

Data dodania:
13.10.2023
Zbliża się noc spadających gwiazd, a tym razem na naszym niebie będą gościć Orionidy. To jeden z ciekawszych rojów meteorytów, który może dostarczyć nam niezapomnianych wrażeń. W naszym najnowszym wpisie sprawdzamy, kiedy nastąpi jego maksimum i jak się na to niezwykłe zjawisko przygotować. Zapraszamy!

Dzień Edukacji Narodowej. Historia i znaczenie tego święta

Data dodania:
09.10.2023
Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej, czyli najważniejsze święto polskiej oświaty. W naszym najnowszym wpisie sprawdzamy, jaka jest jego historia, przedstawiamy najważniejsze daty, a także prezentujemy sposoby jego celebracji. Zapraszamy!

Drakonidy 2023. Kiedy obserwować październikowy rój meteorów?

Data dodania:
02.10.2023
Drakonidy to jedno ze zjawisk astronomicznych, które pojawia się na naszym niebie w październiku. W naszym najnowszym wpisie sprawdzamy, w jaki dzień najlepiej zacząć je obserwować i przedstawiamy najważniejsze informacje o tym roju meteorów.

Wielka koniunkcja planet. Co to za zjawisko i kiedy możemy je obserwować?

Data dodania:
28.09.2023
W naszym najnowszym wpisie przedstawiamy, na czym polega piękno Wielkiej koniunkcji planet. Wyjaśniamy, co to za zjawisko. Sprawdzamy, kiedy można je obserwować i dlaczego warto to robić. Zapraszamy!

Ewolucja gwiazd: etapy ich życia. Od narodzin po spektakularną śmierć

Data dodania:
22.09.2023
Ewolucja gwiazd to jedno z najważniejszych zagadnień, jakim zajmują się badacze Wszechświata. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się, jakie procesy zachodzą we wciąż zmieniającym się kosmosie. W najnowszym wpisie sprawdzamy, ile żyją gwiazdy i jakie są poszczególne etapy ich życia. Zapraszamy!

Kiedy zaczyna się jesień? Jesień kalendarzowa a astronomiczna

Data dodania:
18.09.2023
Nadejście kolejnej pory roku wiąże się z wieloma zmianami. Zmienia się pogoda, a na niebie pojawiają się obiekty, które często są słabo widoczne lub niewidoczne podczas innych okresów w roku. Dzisiaj wyjaśnimy, na czym polega jesień kalendarzowa i astronomiczna, a także podpowiemy, jakich obiektów warto szukać wtedy na niebie. Zapraszamy do naszego wpisu!

Satelity na niebie. Jak działają i co robią w przestrzeni kosmicznej?

Data dodania:
14.09.2023
Każdej nocy możemy obserwować satelity na niebie, które stanowią nieodłączny element jego krajobrazu. W dużej mierze to właśnie dzięki nim człowiek dokonał skoku cywilizacyjnego. W naszym najnowszym wpisie sprawdzamy, jakie są ich funkcje i zadania, jak działają i jaka jest historia sztucznych satelit. Zapraszamy!

Superksiężyc 2023. Spektakularne widowisko na niebie

Data dodania:
24.08.2023
Niezbyt często możemy obserwować aż dwie pełnie Superksiężyca w miesiącu, a w sierpniu pojawi się on na naszym niebie aż dwa razy. W naszym najnowszym wpisie sprawdzamy, w jakie dni warto go wypatrywać i skąd w ogóle bierze się to zjawisko. Zapraszamy!

Jak przygotować dziecko na powrót do szkoły?

Data dodania:
18.08.2023
Powrót do szkoły po wakacjach nie jest dla dzieci łatwym momentem, ale możemy sprawić, że będą na niego czekać z większą pewnością siebie i radością. W naszym najnowszym wpisie sprawdzamy, jak dzieci na powrót do szkoły przygotować. Zapraszamy!

Wyprawka dla pierwszoklasisty. Co powinna zawierać?

Data dodania:
10.08.2023
Przygotowania dziecka do rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej wiążą się z koniecznością zakupu całej szkolnej wyprawki. W naszym najnowszym wpisie sprawdzamy, co powinno się w niej znaleźć. Zapraszamy!
pixel