Mikroskopy dla dzieci

Znaleziono: 9 produktów

Zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest pielęgnowanie umiejętności dziecka. Rodziców powinien cieszyć fakt, że ich pociechy wykazują zainteresowanie nauką, a każde dziecko jest na pewno ciekawe wszystkiego, co go otacza. Jego nieustanne pytania "A co to?" czasami doprowadzają nas do szaleństwa, ale warto na nie odpowiadać, bo w ten sposób wzmacniamy jego zainteresowanie światem. Możesz też nauczyć swoje dziecko, by samodzielnie poszukiwało informacji i odpowiedzi np. z pomocą mikroskopu. Odkryć przed nim nowe możliwości i pasje.

Czy warto kupować mikroskopy dla dzieci?

Mikroskop dziecięcy jest na pewno bardzo przydatny narzędziem dla małego naukowca i pozwala wartościowo spędzić czas. Każde dziecko i tak ma na pewnym etapie nauki kontakt z mikroskopem, choćby na lekcjach biologii. Najlepiej jednak, gdy pozna ono funkcje tego urządzenia jeszcze przed rozpoczęciem edukacji. Wyszkoli się w obsłudze mikroskopów i pozna podstawowe zasady ich działania. Będzie mu później łatwiej obsługiwać mikroskop szkolny.

Obserwacja mikroświata jest też na pewno ciekawa i może być świetnym sposobem na to, by połączyć naukę malucha z przyjemnością. Dlatego na najbliższą okazję, najlepiej kup dziecku prezent w postaci mikroskopu.

Wybór mikroskopu a wiek dziecka

Mikroskopy dla dzieci są dostępne w różnych wersjach. Mogą być mniej lub bardziej zaawansowane, dawać różne powiększenie i być różnej jakości. Przy wyborze odpowiedniego mikroskopu ważny jest wiek dziecka, ponieważ należy dostosować go do jego możliwości. Inny mikroskop będzie odpowiedni dla bardzo małych dzieci, a inny dla dzieci chodzących do szkoły podstawowej czy dla nastolatka. Wiek dziecka biorą też pod uwagę producenci mikroskopów jak np. Levenhuk, którego oferta zawiera też mikroskopy dla dzieci.

Mikroskopy dla najmłodszych

Nauka jest na pewno łatwiejsza, gdy możemy na własne oczy zobaczyć dane zjawisko i prowadzić obserwację mikroświata. Wiek dziecka nie ma w tym przypadku znaczenia, ponieważ sprawdza się to na każdym etapie szkolnej edukacji. Natomiast na pewno musisz wziąć pod uwagę wiek dziecka, gdy wybierasz dla niego pomoce naukowe.

Standardowy mikroskop edukacyjny nie jest odpowiedni dla bardzo małych dzieci. Jego obsługa wymaga użycia szklanych elementów, by przygotować odpowiednie preparaty biologiczne. Dziecko może szkło łatwo rozbić i się nim skaleczyć. Spośród ofert różnych sklepów możesz natomiast wybrać mikroskop dla dziecka, którego wszystkie elementy będą wykonane z plastiku.

Najlepszy mikroskop dla dziecka do 6 roku życia - Clementoni

Dla małych dzieci najlepiej sprawdzi się zestaw, w którym znajduje się mikroskop i wszystkie potrzebne akcesoria. Takie modele mikroskopów oferuje Clementoni. Zawierają plastikowe pipety i pęsety, których wielkość jest również dostosowana do rączek małego dziecka.

Tego rodzaju mikroskopy dla dzieci również zapewniają obraz w powiększeniu, ale oczywiście nie będzie on powiększony tyle razy jak w profesjonalnym mikroskopie. Zazwyczaj możliwe jest powiększenie nie większe niż 300x. Można mieć też uwagi, co do jakości obrazu, ale pamiętaj, że jest to gadżet, który nie służy do naukowych obserwacji. Mikroskop dla dzieci możesz kupić już za kilkadziesiąt złotych, a więc w cenie lepszej jakości lalki czy samochodzika. Oferta producenta Clementoni jest bardzo bogata właśnie w takie niedrogie mikroskopy dla dzieci. Ich zakup to dobry sposób na sprawdzenie, czy taka nauka się w ogóle dziecku spodoba.

Natomiast jeśli Twoje dziecko jest powyżej 6 roku życia i rzeczywiście chcesz, by mogło ono wykorzystać mikroskop do nauki np. biologii, to kup mu lepiej mikroskop stereoskopowy.

Mikroskopy „półprofesjonalne”, czyli mikroskop stereoskopowy Levenhuk

Dzieci mogą też wykorzystywać mikroskop stereoskopowy, którego używają naukowcy. Odpowiedni wiek dziecka dla tego rodzaju sprzętu to około 7-8 lat. W tym wieku jest ono już gotowe na mikroskop edukacyjny, ale oczywiście wciąż może on posiadać jedynie podstawowe funkcje. Modele mikroskopów stereoskopowych ma w swojej ofercie m.in Levenhuk i cechują się one tym, że są proste i bezpieczne w użyciu.

Wiek dziecka szkolnego a mikroskop

Mikroskop stereoskopowy może świetnie sprawdzić się jako mikroskop dla dziecka. Wprawdzie posiadają one prawdziwe, szklane elementy, ale nie jest konieczne przygotowywanie preparatów. Mikroskop pozwala na powiększenie 10-40 razy i posiada też oświetlenie. Dzięki niemu można zbadać obiekty, które znajdują się wokół nas.

Jeśli Twoja pociecha jest zainteresowana otaczającym nas światem, to na pewno z fascynacją będzie badać pod mikroskopem liście, kamienie, rośliny czy przedmioty codziennego użytku. Wystarczy, że włoży dany materiał pod mikroskop i już może cieszyć się nauką. Zestaw z mikroskopem stereoskopowym możesz też kupić od marki Clementoni, ale pamiętaj, że będzie to zapewne typowo mikroskop dla dziecka. W tej kategorii lepiej postawić na Levenhuk.

Czym powinien się charakteryzować mikroskop dla dzieci?

Nauka jest łatwiejsza, gdy możemy korzystać z pomocy naukowych. Łatwo wtedy rozbudzić zainteresowanie światem. Mikroskopy dla dzieci to z pewnością najciekawsze urządzenia, które można sprawić swoim pociechom. Jak jednak wybrać odpowiedni mikroskop dla dziecka? Na pewno głównym kryterium jest wiek dziecka. Powyżej pewnego wieku nie ma już sensu kupować mikroskopów przeznaczonych dla dzieci, które oferuje np. Clementoni. Lepiej zainwestować w mikroskop dla dzieci, który rzeczywiście pozwala się czegoś nauczyć.

Dostępne powiększenie

Powiększenie jest najważniejszym parametrem każdego mikroskopu. Na tym polega cała frajda, jeśli dziecko może zobaczyć dany obraz w powiększeniu. Dobrze, gdy mikroskop dla dzieci pozwala na powiększenie przynajmniej 300 razy, ponieważ będzie się on już dobrze spełniał w swej podstawowej roli.

Oświetlenie

Oświetlenie to jeden z podstawowych elementów mikroskopów, bez którego nie jest możliwe prowadzenie obserwacji. Mikroskop dla dzieci powinien posiadać sztuczne źródło światła, dzięki temu będzie łatwiejszy w użyciu.

Dodatkowe akcesoria

Mikroskop dla dziecka najlepiej kupować w zestawie, w którym znajdują się też akcesoria do mikroskopu. Pozwolą one przyrządzać preparaty do obserwacji.

Certyfikaty i opinie

Mikroskopy dla dzieci powinny też posiadać certyfikaty, które potwierdzają, że są one bezpieczne. Zwłaszcza urządzenia przeznaczone dla najmłodszych pociech, mających jeszcze w zwyczaju wkładać różne przedmioty do buzi. Warto też zasięgnąć opinii innych rodziców, którzy również mają małego naukowca i użytkownika mikroskopu w domu.

Mikroskopy dla dzieci - co jeszcze warto wiedzieć?

Dobrym rozwiązaniem są też mikroskopy bezprzewodowe oferowane również przez Levenhuk, które dzieci mogą zabrać wszędzie ze sobą. Przyjrzyj się jakości ich wykonania, lepiej wybierać mocne modele, które posłużą dzieciom na dłużej.

Warto pielęgnować zainteresowanie mikroświatem widzianym pod mikroskopem, dlatego już dzisiaj kup dla swojego dziecka mikroskop edukacyjny!


Zobacz także:

    pixel