Akcesoria do teleskopu

Znaleziono: 7 produktów

Teleskop z akcesoriami to obecnie podstawowy zestaw dostępny w sklepach. Niektóre elementy w teleskopie możemy łatwo zastępować innymi i w ten sposób modyfikować jego parametry techniczne. Warto więc wymieniać akcesoria w swoim teleskopie i wyposażać go w nowe przydatne części, dzięki którym możliwa jest np. astronomiczna fotografia telefonem - potrzebne są do niej akcesoria do smartfona.

Główne akcesoria astronomiczne

Najważniejszymi akcesoriami do teleskopu są okulary, które budują układ optyczny naszego urządzenia. Od nich zależy powiększenie teleskopu i jego pole widzenia. Warto więc wyposażyć się w przynajmniej trzy dobrej jakości okulary, które pozwolą nam uzyskać bardzo szeroki zakres powiększeń. Taką funkcję pełni też soczewka Barlowa - kolejny ważny dodatek do teleskopu. Różnokolorowe filtry do teleskopu pozwalają z kolei lepiej przyjrzeć się poszczególnym obiektom astronomicznym, a dzięki nasadce kątowej możemy wygodnie śledzić obiekty znajdujące się wysoko na niebie.

W co jeszcze można wyposażyć teleskop astronomiczny?

Coraz popularniejsza staje się fotografia astronomiczna, a żeby wykonywać zdjęcia z teleskopu domowego, to również potrzebne są nam odpowiednie akcesoria do telefonów lub teleskopów. Kamera do teleskopu to bardzo wygodne rozwiązanie - wystarczy umieścić ją w wyciągu okularowym, zamiast okularu, a następnie podłączyć do komputera. Na jego ekranie pojawi się obraz widoczny z pośrednictwem teleskopu.

Do robienia zdjęć i nagrywania filmów, możemy wykorzystać też akcesoria do smartfonów. Adapter do teleskopu na telefon to narzędzie, które umożliwia przymocowanie smartfona do okularu - jego montaż jest łatwy i szybki. Sprawa się trochę komplikuje, gdy używamy bardziej profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Aby przymocować teleskop do aparatu, musimy odkręcić obiektyw i zamontować tzw. T-Ring, a następnie przykręcić do niego korpus lustrzanki.


Zobacz także:

    pixel