Mikroskopy szkolne

Znaleziono: 4 produktów

Praktyczne lekcje, podczas których wykonuje się eksperymenty i korzysta z profesjonalnego sprzętu są najciekawsze. Z takich zajęć też najwięcej wynosimy, dlatego każdy uczeń na pewno szczególnie cieszy się na lekcje biologii z mikroskopem szkolnym. Pozwala on prowadzić bardzo ciekawe obserwacje i dzieci bardzo często chętnie z niego korzystają. Podarowanie dziecku mikroskopu to na pewno świetny sposób na zainteresowanie go światem nauki.

Już podczas nauki w szkole poznajemy jak zbudowany jest otaczający nas świat, a więc wszystkie jego ożywione, oraz nieożywione elementy. Umożliwia to między innymi mikroskop szkolny, który pozwala przyjrzeć się bliżej nawet niewidocznym gołym okiem organizmom i zajrzeć do ich wnętrza. Mikroskop optyczny to jedno z najważniejszych narzędzi do nauki, ponieważ pozwala prowadzić uczniom samodzielne obserwacje. Uczyć się nie tylko poprzez teorię, ale też praktykę, co jest na pewno ciekawsze i bardziej angażujące. Mikroskopy szkolne nie muszą wcale dorównywać parametrami najlepszym mikroskopom laboratoryjnym, które są oczywiście bardzo drogie. Warto jednak wybierać sprzęt wysokiej jakości, z którego korzystanie będzie ciekawe i przyjemne, i który rzeczywiście umożliwia prowadzenie naukowych obserwacji.

Mikroskop szkolny dla młodszego i starszego ucznia

Mikroskopy są dostępne w różnych rodzajach i każdy z nich charakteryzuje się konkretnymi parametrami. Może też być łatwiejszy lub trudniejszy w obsłudze, a ten element jest bardzo ważny, jeśli z mikroskopu mają korzystać uczniowie. Jeśli mikroskop ma rzeczywiście posłużyć jako pomoc naukowa, to należy dostosować go do wieku jego użytkownika. Inne mikroskopy szkolne będą odpowiednie dla uczniów w początkowych klasach szkoły podstawowej, a inne sprawdzą się w przypadku nastolatków.

Mikroskopy stereoskopowe dla najmłodszych uczniów

Do prowadzenia pierwszych badań biologicznych w zupełności wystarczające będą proste i nieduże mikroskopy. Mikroskopy stereoskopowe nie wymagają nawet sporządzania preparatów, co może być zbyt trudne dla najmłodszych naukowców oraz niebezpieczne, ponieważ wykorzystuje się do tego szklane elementy. Pod mikroskop stereoskopowy możemy wkładać całe przedmioty i poznawać w ten sposób budowę roślin, kamieni i innych rzeczy z otaczającego nas świata. Uzyskane za jego pomocą powiększenie i jakość obrazu nie są być może najlepsze, ale i tak bardzo pomogą w pierwszych lekcjach biologii.

Mikroskopy szkolne dla starszych uczniów

W przypadku starszych uczniów lepiej sprawdzi się już bardziej zaawansowany sprzęt i tutaj warto rozważyć np. model cyfrowy. Można podłączyć go do komputera i widzieć uzyskany obraz na jego monitorze. Dzięki temu uczniowie będą mogli nawet rejestrować filmy lub wykonywać niezwykłe fotografie mikroświata, a potem wracać do nich już podczas nauki. Taki mikroskop będzie droższy, ale jego parametry również będą o wiele lepsze. Umożliwia on znaczne powiększenie i uzyskanie dobrej ostrości szczegółowego obrazu.

Najważniejsze parametry mikroskopu dla ucznia

Układ optyczny to najważniejszy element w każdym mikroskopie, a w jego skład wchodzą soczewki, obiektywy mikroskopowe, okular, rewolwer i tubus. Od jakości i parametrów tych elementów zależy powiększenie, które możemy uzyskać w danym mikroskopie. Im większe powiększenie, tym bardziej uczeń może cieszyć się obserwowanymi mikroorganizmami. Ważna jest też wysoka rozdzielczość uzyskanego obrazu, która pozwala dostrzec więcej ważnych elementów i poznać szczegóły ich budowy. Mikroskop optyczny w skład którego wchodzi wysokiej jakości szkło optyczne, będzie więc posiadał szersze zastosowanie i lepiej sprawdzi się na lekcjach biologii.

Wybieramy mikroskopy szkolne

Mikroskop szkolny powinien oferować powiększenie przynajmniej w zakresie od 40x do 400x. Warto też wybierać produkty oferowane przez uznanych producentów, jak mikroskopy Levenhuk lub Opticon. Jeśli mikroskop optyczny mają też używać małe dzieci, to istotna jest ergonomiczna konstrukcja i bezpieczeństwo danego modelu. Mikroskop szkolny stanowi świetne wprowadzenie do świata nauki, dlatego każdy uczeń powinien mieć możliwość z niego skorzystać.


Zobacz także:

    pixel