Akcesoria do mikroskopu

Znaleziono: 3 produktów

Mikroskopy to narzędzia optyczne, które możemy rozbudowywać o dodatkowe akcesoria. Wymieniać ich poszczególne elementy i w ten sposób dostosowywać sprzęt do prowadzonych obserwacji, czy też zwiększać nasze możliwości badawcze. Do każdego urządzenia warto więc dokupić dodatkowe części, mimo że zazwyczaj kupujemy już mikroskop z akcesoriami w zestawie.

Optyczne akcesoria do mikroskopu

Podstawowym akcesoriami do mikroskopu są na pewno obiektywy mikroskopowe i okulary mikroskopowe. Żaden mikroskop laboratoryjny nie może się bez nich obejść. To elementy budujące układ optyczny, które charakteryzują się różnymi parametrami. Mają różne powiększenie, średnicę soczewek, a w przypadku okularów też pole widzenia. W zależności od klasy użytego szła, mogą charakteryzować się też różną jakością. Ich wymiana jest łatwym sposobem na to, by wpłynąć na parametry całego urządzenia i może je nawet trochę ulepszyć - pod warunkiem, że dobierzemy kompatybilne z nim akcesoria.

Pozostałe akcesoria do mikroskopów

Dostępne są też takie akcesoria, które pomagają w prowadzeniu badań, z wykorzystaniem mikroskopu. Mikroskop z kamerą umożliwia nam nagrywanie filmów z obserwacji, a jeśli nasz model nie posiada takiej funkcji, to nic straconego. Kamera do mikroskopu jest też dostępna w formie elementu, który wkłada się w miejsce okularu. W robieniu zdjęć czy wykonywaniu filmów, pomagają też akcesoria do telefonu, bo za pomocą naszego osobistego smartfona również możemy dokumentować obserwacje. Takie akcesoria do smartfona to przede wszystkim adaptery fotograficzne, które umożliwiają umieszczenie telefonu na mikroskopie. Są to popularne akcesoria do mikroskopu dla dzieci, bo pomagają w nauce i przygotowywaniu prac do szkoły.


Zobacz także:

    pixel