Egzoplaneta - co to takiego?

Data dodania:
28.07.2023
Egzoplanety to jedne z najbardziej ekscytujących obiektów astronomicznych. Jeśli gdzieś w kosmosie znajduje się życie, to właśnie tam. W najnowszym wpisie przedstawiamy rodzaje egzoplanet i sprawdzamy, które z nich są najbardziej podobne do Ziemi. Zapraszamy!

Kosmiczne podboje. Pierwszy człowiek na Księżycu

Data dodania:
19.07.2023
Kosmiczne podróże fascynują ludzkość od wieków, choć udało nam się dotrzeć "jedynie" na Księżyc. Pierwszy człowiek na Księżycu na zawsze zapisał się w naszej historii, dlatego w najnowszym wpisie sprawdzamy, kim był i jak wyglądała jego droga na Srebrny Glob.

Gwiazdozbiór Skorpiona - jak go znaleźć?

Data dodania:
11.07.2023
W letnie noce warto wypatrywać tuż nad horyzontem gwiazdozbiór Skorpiona. Ta zodiakalna konstelacja składa się z wielu jasnych gwiazdy i innych ciekawych obiektów. W naszym najnowszym wpisie je omawiamy i sprawdzamy inne ciekawostki na temat Skorpiona. Zapraszamy!

Aphelium i peryhelium - co to oznacza?

Data dodania:
04.07.2023
W kosmosie wszystko ciągle się zmienia i porusza - również Ziemia, która wykonuje swój roczny obieg wokół Słońca. Są związane z nim takie pojęcia, jak aphelium i peryhelium. W naszym najnowszym wpisie sprawdzamy, co one oznaczają. Zapraszamy!
    pixel