Kiedy będzie Zaćmienie Księżyca 2024?

Data dodania:
21.03.2024
Zaćmienie Księżyca to w 2024 roku bardzo rzadkie zjawisko, dlatego jeśli nie chcesz go przegapić, to koniecznie musisz zajrzeć do naszego najnowszego wpisu! Dowiesz się z niego, kiedy najbliższe zaćmienie Księżyca nastąpi, poznasz jego przyczynę i rodzaje, i przede wszystkim przygotujesz się na jego obserwację. Zapraszamy!

Jak wygląda pierwszy dzień wiosny?

Data dodania:
07.03.2024
Większość z nas z utęsknieniem wyczekuje końca zimy, dlatego dzisiaj sprawdzimy, kiedy wypada pierwszy dzień wiosny. Jeśli chcecie dowiedzieć się też, jakie związane są z nim tradycje, to zapraszamy do naszego najnowszego wpisu!

Domowe eksperymenty dla dzieci z wykorzystaniem mikroskopu

Data dodania:
06.02.2024
Domowe eksperymenty dla dzieci to najlepszy sposób, by wprowadzić je w świat nauki i zachęcić do samodzielnych odkryć. W naszym najnowszym wpisie znajdziesz kilka pomysłów na proste i ciekawe doświadczenia, które są dostosowane do dziecięcych możliwości. Zapraszamy!

Zorza polarna w Polsce. Kiedy jest widoczna i gdzie ją obserwować?

Data dodania:
17.01.2024
Zorza polarna w Polsce to bardzo rzadkie i przez to niezwykle wyjątkowe zjawisko, którego z pewnością nie można przegapić. W naszym najnowszym wpisie sprawdzamy, kiedy są na nią największe szanse i z jakich terenów zazwyczaj można zorzę w Polsce zaobserwować. Zapraszamy!

Przelot komety blisko Ziemi. Czy lornetka wystarczy do obserwacji?

Data dodania:
11.01.2024
Każdy pasjonat astronomicznych obserwacji czeka na przelot komety. To jedno z bardziej niesamowitych zjawisk, dlatego w naszym najnowszym wpisie sprawdzamy, jakie komety zbliżą się do Ziemi w najbliższym czasie. Zapraszamy!
    pixel