Kiedy będzie Zaćmienie Księżyca 2023?

Data dodania:
19.10.2023
Zbliża się jedyne zaćmienie Księżyca w tym roku, dlatego nie możesz go przegapić! W naszym najnowszym wpisie zdradzamy, kiedy nastąpi i jak się do niego przygotować. Dowiesz się też wszystkiego o tym niezwykłym astronomicznym wydarzeniu. Zapraszamy!

Orionidy 2023. Kiedy spojrzeć w niebo i co warto o nich wiedzieć?

Data dodania:
13.10.2023
Zbliża się noc spadających gwiazd, a tym razem na naszym niebie będą gościć Orionidy. To jeden z ciekawszych rojów meteorytów, który może dostarczyć nam niezapomnianych wrażeń. W naszym najnowszym wpisie sprawdzamy, kiedy nastąpi jego maksimum i jak się na to niezwykłe zjawisko przygotować. Zapraszamy!

Dzień Edukacji Narodowej. Historia i znaczenie tego święta

Data dodania:
09.10.2023
Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej, czyli najważniejsze święto polskiej oświaty. W naszym najnowszym wpisie sprawdzamy, jaka jest jego historia, przedstawiamy najważniejsze daty, a także prezentujemy sposoby jego celebracji. Zapraszamy!

Drakonidy 2023. Kiedy obserwować październikowy rój meteorów?

Data dodania:
02.10.2023
Drakonidy to jedno ze zjawisk astronomicznych, które pojawia się na naszym niebie w październiku. W naszym najnowszym wpisie sprawdzamy, w jaki dzień najlepiej zacząć je obserwować i przedstawiamy najważniejsze informacje o tym roju meteorów.
    pixel