Teleskop OPTICON Apollo 70F300AZ

  • Układ optyczny: Refraktor (teleskop soczewkowy)
  • Powiększenie:150 x
  • Średnica [mm]: 70 mm
  • Ogniskowa [mm]: 300 mm
  • Światłosiła: f/4,28
  • Zdolność rozdzielcza: 1,97"
  • Zasięg gwiazdowy (magnitudo): 11,5 mag
  • Wyciąg okularowy: 0,98"
  • Montaż: Azymutalny, 30 cm

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć

Teleskop OPTICON Apollo 70F300AZ
Producent: Opticon
Kod produktu: OPT-37-000067
Ocena: 4/54.05 / 5 (20 opinii)
WYSYŁKA INPOST: TAK
status_icon
Produkt w magazynie w bardzo dużej ilości
Wysyłka w 1 dni
Koszt od 12,50 PLN
145,00 PLN
145.00PLN / 1szt.
PEŁEN OPIS

Instrument edukacyjny rekomendowany przez ekspertów
Idealny na prezent

Sercem profesjonalnej lunety obserwacyjnej Opticon Apollo jest bardzo duża soczewka, zapewniająca jasne, kontrastowe, krystalicznie czyste obrazy odległych obiektów. Zastosowanie tak dużego obiektywu pozwoliło również na uzyskanie wyjątkowo szerokiego pola widzenia – teleskop ukazuje większy fragment nieba, tudzież szerszą panoramę krajobrazu. Specjalna, dedykowana dla tego modelu soczewka Barlowa umożliwia potrojenie zakresu powiększeń.

Bez względu na to czy pasjonują Cię gwiazdy, Księżyc,  czy poszukujesz poręcznej lunety turystycznej – Opticon Apollo będzie właściwym wyborem.

Specjalny wymienny filtr kontrastowy do obserwacji Księżyca polepsza jakość obrazu podczas pełni, dzięki czemu możliwe jest dostrzeżenie fascynujących detali – gór, mórz oraz kraterów.

Z uwagi na kompaktową budowę oraz łatwość obsługi Apollo jest szczególnie polecany początkującym jako pierwszy teleskop. Przypadnie też do gustu każdemu, kto w obserwacjach ceni przede wszystkim wygodę. Dzięki bardzo szerokiemu polu widzenia możliwe było całkowite wyeliminowanie lunety celowniczej.

Wraz z teleskopem otrzymasz wszystko co niezbędne do wkroczenia w fascynujący świat astronomii: mapy nieba, programy komputerowe, poradniki praktyczne, film dokumentalny w HD na płycie DVD oraz wspaniałą, bogato ilustrowaną książkę „Szlakiem gwiazd”, napisaną przez ekspertów z myślą o początkujących miłośnikach kosmosu. Tylko teraz otrzymasz także ekskluzywną trójwymiarową galerię oraz okulary 3D.

Decydując się na teleskop Opticon Apollo zyskujesz trwały, sprawdzony sprzęt, objęty pełną dwuletnią gwarancją producenta i polecany przez zadowolonych klientów na całym świecie.

Teleskop Opticon znalazł się na pierwszej stronie artykułu w prestiżowym magazynie LOGO (nr 10/2011).

Parametry techniczne:
Informacje podstawowe:
Nazwa:
Apollo
Producent:
Opticon
Układ optyczny:
Refraktor (teleskop soczewkowy)

Soczewka przednia (obiektyw) zbiera światło, zaś okular powiększa obraz obserwowanego obiektu. Refraktory pozwalają uzyskać obrazy bliskie ideałowi - najlepiej nadają się do obserwacji i fotografowania planet oraz Księżyca, ze względu na fakt iż w przeciwnieństwie do teleskopów reflektorowych, nie posiadają przysłonięcia lustrem wtórnym. Pozwala to zachować wysoki kontrast obserwowanego obrazu. Soczewki wykonane są z tworzywa sztucznego, co gwarantuje ich wysoką wytrzymałość i zapewnia niezmienne parametry.

Maks. teoretyczne powiększenie:

Powiększenie teoretyczne. Zależy od użytego okularu, okulary zaś są wymienne, co daje możliwość uzyskiwania różnych powiększeń. Można je obliczyć dzieląc ogniskową obiektywu przez ogniskową użytego okularu. Podane powiększenie to maksymalne możliwe do uzyskania w konfiguracji, w jakiej teleskop jest dostarczany; nie uwzględnia dodatkowego powiększenia, jakie uzyskać można dzięki soczewce Barlowa czy odwracaczowi obrazu. Nie bierze pod uwagę ograniczeń dla powiększenia generowanych przez atmosferę ziemską i występujące w niej obiekty.

150 x
Średnica [mm]:

Średnica zwierciadła lub obiektywu (apertura) – decyduje o zdolności rozdzielczej sprzętu oraz zasięgu obserwacyjnym. Większe instrumenty dają zwykle większe możliwości obserwacyjne, lepszą jakość obrazu i większą ilość szczegółów.

70 mm
Ogniskowa [mm]:

Odległość pomiędzy ogniskiem układu optycznego a punktem głównym układu optycznego. Wpływa na powiększenie dawane przez układ optyczny oraz na światłosiłę.

300 mm
Światłosiła:

Stosunek ogniskowej instrumentu optycznego do jego średnicy. Jest to stała określająca ilość światła docierającego do ogniska głównego soczewki czy zwierciadła. W praktyce, im mniejsza wartość f, tym lepszy i dokładniejszy obraz uzyskujemy.

f/4,28
Zdolność rozdzielcza:

Jest to najmniejsza kątowa odległość między dwoma punktowymi obiektami, przy której są one jeszcze widoczne jako dwa osobne obiekty. Wyrażana w sekundach łuku.

1,97"
Zasięg gwiazdowy (magnitudo):

Zasięg gwiazdowy jest zdefiniowany poprzez jasność najsłabszych gwiazd widocznych przez dany instrument.

11,5 mag
Wyciąg okularowy:

Teleskopy zaopatrzone mogą być w wyciąg okularowy w dwóch standardach - 0,98" oraz 1,25". Informacja ta jest istotna, by określić kompatybilność sprzętu z dodatkowymi okularami, adapterami fotograficznymi itp.

0,98"
Typ montażu:

Montaż teleskopu to ta część instrumentu, która łączy tubus teleskopu z jego podstawą.

Azymutalny

Sposób instalacji teleskopu, w którym teleskop obraca się wokół osi pionowej i poziomej. Jest to najprostsze technicznie rozwiązanie, ale w celu śledzenia ciała niebieskiego należy regulować ustawienie teleskopu w obu płaszczyznach.

Wysokość statywu [cm]:
30 cm
Waga [g]:
2000 g
Sugerowany do obserwacji:
Księżyc i jego kratery, Mars, Wenus, Jowisz z księżycami, konstelacje gwiezdne

Ze względu na swą charakterystykę, teleskop ten nadaje się najlepiej do prowadzenia dokładnych obserwacji powierzchni Księżyca, obserwacji bliższych planet oraz Jowisza z jego ksieżycami, jak również wszelkich obiektów kosmicznych o niskim kontraście z tłem wizualnym.

Gwarancja:
24 miesiące
Załączone okulary:

Okulary w zestawie. Wpływają na powiększenie uzyskiwane za pomocą teleskopu. Aby uzyskać powiększenie dostępne przy danej konfiguracji, należy podzielić wartość ogniskowej przez średnicę okularu. A więc, dla teleskopu o ogniskowej 900 mm i okularu średnicy 20 mm, uzyskamy bazową wartość powiększenia 45 x, zaś przy użyciu w tym samym teleskopie okularu 6 mm - 150 x.

Huygens H 20 mm

Okular Huygensa to najpopularniejszy w naszej części Europy model. Charakteryzuje się prostą, dwusoczewkową budową, oraz polem widzenia rzędu ok. 30°.

,
Huygens H 6 mm

Okular Huygensa to najpopularniejszy w naszej części Europy model. Charakteryzuje się prostą, dwusoczewkową budową, oraz polem widzenia rzędu ok. 30°.

Soczewka Barlowa:

Soczewka rozpraszająca umieszczana w wyciągu teleskopu przed właściwym okularem. Daje efekt wydłużenia ogniskowej obiektywu, co dla obserwacji wizualnych daje efekt równoważny użyciu okularu o krótszej ogniskowej. Mówiąc po ludzku - większe powiększenie.

Barlow 3 x
Z zestawem gratis:
Książka "Szlakiem Gwiazd":
W zestawie - gratis
Opticon DVD:

Płyta zawiera kolekcję fotografii astronomicznych oraz zestaw map nieba wybitnie ułatwiających prowadzenie obserwacji.

W zestawie - gratis
Mapy:

Mapy pomagające prowadzić obserwacje nocnego nieba.

Mapa Księżyca
,
Mapa Układu Słonecznego
Opinie użytkowników
Ilość opinii: 20 Średnia ocena: 4.05
Ocena: Ocena: 4
Autor: Serwis opinii Opineo
Fajny sprzęt na początek przygody z astronomią
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena: Ocena: 4
Autor: Serwis opinii Opineo
Teleskop trudny do ustawienia (wycelowania), ale jak nabierze się wprawy to OK.
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena: Ocena: 3
Autor: Serwis opinii Opineo
Cena za produkt akceptowalna, ale także maksymalna jaką można zapłacić. Ostrość da się dość szybko ustawić jednak z wycelowaniem obrazu trochę schodzi. Stabilność konstrukcji też "jak za taką cenę". Po ustawieniu ostrości i wycelowaniu lepiej nie dotykać teleskopu, aby obraz "nie uciekł". Minus za brak "odwracacza obrazu". W obserwacji kosmosu bez znaczenia, ale w ziemskich np. tablica na odległym budynku ma odwrócone napisy. Produkt zdecydowanie dla max 15-latków - pierwsze kroki obserwacji w wersji super-ekonomicznej. Jednak spodziewałem się takiego bowiem sugerował to sprzedawca. Zatem zakup świadomy.
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena: Ocena: 5
Autor: Serwis opinii Opineo
ok
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena: Ocena: 3
Autor: Serwis opinii Opineo
zobaczymy co warty
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena: Ocena: 5
Autor: Andrzej, Poznań
Profesjonalna obsługa , dobry sprzęt dla mnie początkującego. Dziękuję i pozdrawiam.
Ocena: Ocena: 3
Autor: Serwis opinii Opineo
Produkt zgodny z opisem. Jakość w stosunku do ceny OK. Polecam początkującym.
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena: Ocena: 4
Autor: Serwis opinii Opineo
Teleskop był prezentem dla córki.Jak na potrzeby dziecka-wystarczający.
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena: Ocena: 3
Autor: Piotr, Brzesko
Expresowa wysyłka towaru.Jeśli chodzi o sam teleskop ,jest to ładnie wykonana zabawka za małe pieniądze.Wszystkie elementy plastikowe przez co brak stabilności . Soczewki szklane z dużą aberacją. Oprócz księżyca to w zasadzie nic sie nie da oglądnąć.Syn najbardziej zadowolony jest z załączonej płyty cd.Lepiej kupić dobrą lornetkę.
Ocena: Ocena: 4
Autor: Serwis opinii Opineo
Extra
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena: Ocena: 5
Autor: , Ciepielów
Przedmiot zgodny z zamówieniem, bardzo szybka dostawa i dobry kontakt ze sprzedającym. Dziecko, które otrzymało prezent, szczęśliwe (wręcz nie do opisania;). Jak na taką cenę nie ma żadnych powodów do narzekania, polecam!:)
Ocena: Ocena: 4
Autor: Serwis opinii Opineo
Teleskop był prezentem i to jak najbardziej udanym, wiadomo dla profesjonalistów on nie jest, jednak dla amatorów jak najbardziej. W tej cenie jakość widzenia bardzo dobra, w dodatku teleskop przyjemny w obsłudze. Polecam
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena: Ocena: 5
Autor: Bogdan, Szczecin
Poza ładnym wyglądem nic nie jest fajnego. Po pierwsze stojaczek ma wysokość tylko 30cm- fakt, było w opisie produktu. Po drugie, kąt podniesienia lunety (od poziomu) nie przekracza 60 stopni tak, że o oglądaniu obiektów blisko zenitu można zapomnieć. Po trzecie, nawet po zastosowaniu solidnego fotograficznego statywu soczewki maja takie luzy, że cudem tylko można zatrzymać je na jakimś obiekcie. Po czwarte, jak już nawet złapałem Jowisza to zniekształcenia geometryczne uniemożliwiają oglądanie. Księżyca nie oglądałem, więc nie wiem, ale cudów nie spodziewam się...
Ocena: Ocena: 5
Autor: , kroczewo
Witam. Zakupiłam teleskop apollo, produkt dotarł do mnie szybko, w takim stanie jak w opisie ze wszystkimi dodatkami. Jestem zadowolona z zakupu i szczerze polecam. Teleskop jest prezentem dla mojego 8letniego syna i jestem pewna ze bedzie zachwycony. Pozdrawiam
Ocena: Ocena: 4
Autor: Serwis opinii Opineo
przedmiot godny uwagi
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena: Ocena: 4
Autor: Serwis opinii Opineo
przedmiot godny uwagi
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena: Ocena: 5
Autor: Serwis opinii Opineo
Produkt zgodny z opisem
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena: Ocena: 5
Autor: Serwis opinii Opineo
Produkt zgodny z opisem
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena: Ocena: 3
Autor: Serwis opinii Opineo
Trochę plastikowy no ale za tę cenę lepszej zabawki nie da się kupić. Na początek jak dla malucha może być, chociaż gdyby okular miał większą średnicę to dużo wygodniej można by było oglądać nieboskłon. Ogólnie lepiej zainwestować w coś porządniejszego.
Opinia naszego klienta w Opineo
Ocena: Ocena: 3
Autor: Serwis opinii Opineo
Trochę plastikowy no ale za tę cenę lepszej zabawki nie da się kupić. Na początek jak dla malucha może być, chociaż gdyby okular miał większą średnicę to dużo wygodniej można by było oglądać nieboskłon. Ogólnie lepiej zainwestować w coś porządniejszego.
Opinia naszego klienta w Opineo
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Zamknij
Jplayer
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Treść:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem
pixel